6517_s_globusem4
6517_s_globusem4

Výzkumní asistenti

Pozice výzkumného asistenta je primárně určena studentům MUP, kteří již během svého studia chtějí získat zkušenost s vědeckým výzkumem. Zapojení do pomoci s výzkumem stálých členů C4SS je však možné i pro absolventy MUP a další kvalifikované zájemce mimo MUP. Pozice výzkumného asistenta je stejně jako ostatní aktivity v rámci C4SS dobrovolná a neplacená. Konkrétní pracovní náplň výzkumných asistentů se liší projekt od projektu, nicméně obecně se předpokládá, že student této činnosti věnuje alespoň čtyři hodiny týdně během akademického roku. Naprostá většina výzkumných projektů vyžaduje velmi dobrou znalost anglického jazyka, u některých jsou však předností i další cizí jazyky. Seznam současných projektů a výzkumných asistentů je uveden níže. V případě zájmu o tuto pozici kontaktujte přímo pedagoga či externího experta koordinujícího Vámi vybraný výzkumný projekt. Výstupy z našich projektů jsou k dispozici v sekci publikace na našem webu.

prof. Oldřich Bureš (kontakt oldrich.bures@mup.cz)

Terorismus a boj s terorismem, zejména v rámci EU, privatizace bezpečnosti, působení soukromých bezpečnostních společností.

prof. Nik Hynek (hynek@mup.cz):

Jaderná odstrašování a raketová obrana, role teorie a analýza zahraniční politiky, bezpečnostní uskupení.

doc. Michal Kolmaš (michal.kolmas@mup.cz):

Klimatické změny v mezinárodních vztazích, mezinárodní vztahy v Asii, japonská zahraniční a bezpečnostní politika, nezápadní/postzápadní přístupy k mezinárodním vztahům.

dr. Šárka Kolmašová (sarka.kolmasova@mup.cz):

Sociální normy v mezinárodních vztazích, mezinárodní vztahy ve střední a východní Evropě, nezápadní přístupy v mezinárodních vztazích, politika Latinské Ameriky, odpovědnost chránit.

dr. Aleš Karmazin (ales.karmazin@mup.cz):

Čínská zahraniční a bezpečnostní politika, nové technologie v mezinárodních vztazích, sociální konstruktivismus, suverenita, regionalismus.

dr. Ricardo Reboredo (ricardo.reboredo@mup.cz):

Mezinárodní politická ekonomie, zahraniční politika Číny, mezinárodní vztahy v Africe, extraktivismus, geopolitika.