Digitální kolonialismus, 15.01.2018, od 14:00

Centrum bezpečnostních studií Metropolitní univerzity Praha si vás dovoluje pozvat na přednášku Dalibora Knappa Digitální kolonialismus.

KDY: pondělí, 15. 1. 2018, 14:00

KDE: budova MUP Praha-Strašnice, Dubečská 900/10, místnost č. 305

Prosíme o registraci účasti na akci

Přednáška představuje Internet jako prostor, který absorboval staré mocenské struktury a vzorce a rozvinul je do nových podob násilí, nadřazenosti a vykořisťování. Na zdánlivě neutrálním poli jedniček a nul vyrostla digitální plantáž, na které pod dohledem algoritmů pracují naše digitální těla.

Dalibor Knapp je autorem videoesejí, textů a instalací. Ve své práci se zabývá výzkumem sociální a kulturní vrstvy reality a zkoumá konstrukce různých jazyků, které o ní vypráví. Společným rysem těchto děl je vždy přítomná otázka lidského poznání. Dalibor vystudoval Centrum audiovizuálních studií na FAMU (MgA.) a Teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (PhDr.). V roce 2013 navštěvoval Lensbased class profesorky Hito Steyerl na Universität der Künste v Berlíně. Je kurátorem vzdělávací platformy pro digitální kulturu, umění a technologie Transmit a spoluzakladatelem studia pro výzkum Množina.org.

Poster